Виконання вимог нормативних актів з охорони праці під час проведення весняно-польових робіт
Виконання вимог нормативних актів з охорони праці
під час проведення весняно-польових робіт
Прийшла весна і на полях району розпочата посівна компанія - починається “битва за врожай”. Але я впевнена, що хліб можна вирощувати без виробничого травматизму. Неодмінна умова безпечної праці в полі, на фермах, тракторних станах – навченість працюючих, уміння безпечно експлуатувати техніку. Здобувши потрібні знання та навички у своїй професії, людина виконує вимоги безпеки праці на своєму робочому місці і ніколи не створить ситуацію, що призведе до порушення вимог з охорони праці.
Статистика останніх років свідчить про високий рівень смертельного травматизму у сільськогосподарській галузі. Стан охорони праці у сільському господарстві можна охарактеризувати, як незадовільний. За кількістю нещасних випадків на виробництві аграрний сектор економіки займає друге місце серед усіх галузей, і щодо смертельного травматизму також.
При проведенні весняно-польових робіт керівникам сільськогосподарських підприємств необхідно здійснити в повному обсязі заходи щодо усунення зауважень та недоліків з питань охорони праці, які були виявлені та відображені в поданнях страхового експерта Фонду на протязі попередніх періодів і становлять загрозу здоров’ю та життю працюючих. Пам’ятати, що кожний працівник повинен бути проінструктований, забезпечений спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а своєчасне проведення медичних оглядів перед початком польових робіт, особливо там, де застосовують гербіциди та агрохімікати, повинно виконуватись обов’язково.
Серед основних груп професій у сільськогосподарській галузі найчастіше травмуються механізатори. Для тракториста-машиніста найбільш травмонебезпечне робоче місце – трактор, який застосовується при виконанні більшої частини технологічних операції та видів робіт. Тракторист – машиніст на протязі робочої зміни виконує понад двадцять різноманітних видів робіт. До них відносяться роботи по обробітку грунту, внесення добрив або гербіцидів, оброблення посівів отрутохімікатами, виконання транспортних робіт та інші. Встановлено, що значна кількість травм виникає при обслуговуванні машин та машино-транспортних агрегатів, при падінні із кузова тракторного причепу, від удару бортом причепу при відкриванні, порушенні правил перевозки людей, перекидання трактора та сільськогосподарських машин, наїзди на людей, від ударів інструментами по елементах конструкцій, падіння при вході чи виході з кабіни та ін.
Керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств повинні своєчасно і належним чином усунути шкідливі і небезпечні виробничі фактори та зробити все можливе для того, щоб зменшити ризик настання нещасного випадку на виробництві та забезпечити належні умови працівникам. Сподіваюсь, що наша з Вами плідна співпраця забезпечить зниження виробничого травматизму до мінімуму, а праця робітників у полі, на фермах, тракторних станах без нещасних випадків стане нормою.
Страховий експерт з охорони праці
Каховського відділення УВД ФССУ
в Херсонській області Людмила Рожок