Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Роздольненська громада» (код ЄДРПОУ: 26348893) був реорганізований і увійшов до складу Каховської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Роздольненська сільська рада

припинила діяльність, увійшла до складу Каховської громади

Положення про постійні депутатські комісії 7 скликання

                                                                                                                            Додаток

                                                                                         до рішення 2 сесії 7 скликання

                                                                                        Роздольненської сільської

                                                                                         ради  від 12.01.2018 № 14

                                                                                       

 

Положення

про постійні комісії  Роздольненської сільської ради 7 скликання

Дане Положення розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламенту Роздольненської сільської ради. Згідно даного Положення визначається функціональна  спрямованість та порядок організації роботи постійних комісій сільської ради.

І. Загальні положення                                                                                                              1. Постійні комісії сільської ради є її органами, які обираються з числа депутатів для вивчення та попереднього розгляду питань, що належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету та власних рекомендацій. Постійні комісії є підзвітними сільській раді та відповідальними перед нею.

Постійні комісії здійснюють свою діяльність з урахуванням вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики.

2. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень. Голова та члени постійної комісії обираються на пленарному засіданні ради. Заступник голови та секретар постійної комісії обираються на її засіданні. Протягом терміну своїх повноважень сільська рада може утворити нові постійні комісії, внести зміни до складу комісій. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

3. Депутат має право протягом терміну повноважень за поданою заявою і рішенням сільської ради переходити в іншу комісію. Пропозиції щодо кандидатур на посаду голів постійних комісій можуть вноситись: сільським головою, комісією, депутатом ради.

Пропозиції щодо кількості та назв постійних комісій можуть вноситись: сільським головою, секретарем сільської ради, депутатом.

         Обрання голови комісії з числа кандидатів здійснюється шляхом відкритого голосування у сесійній залі.

У разі необхідності можливе переобрання голів комісій мотивованим рішенням ради.

До складу постійних комісій сільської ради не можуть бути обрані сільський голова, секретар сільської ради.

4. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету Роздольненської сільської ради, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського та соціально-культурного будівництва, інші питання, які виносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

5. Постійні комісії за дорученням ради, сільського голови, секретаря сільської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та її виконавчому комітету органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради, або її виконавчого комітету; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету та власних рекомендацій.

6. Постійні комісії в питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ та організацій, їх філій і відділень необхідні матеріали і документи.

7. Організація роботи постійної комісії сільської ради покладається на голову комісії.

Голова комісії або за його дорученням секретар не пізніше як за 3 дні до призначеного терміну доводить до відома членів комісії та запрошених про день, місце проведення і порядок денний засідання постійної комісії

Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також, громадянами, організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії.

У разі відсутності голови комісії або неможливості виконувати ним свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії, або секретар комісії.

8. Основною формою роботи постійних комісій є засідання, які скликаються та проводяться в міру необхідності, але не менш як один раз у квартал, і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

9.Засідання постійних комісій проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням постійної комісії проводиться закрите засідання. Депутат сільської ради має право брати участь у роботі комісії, до складу якої він не входить з правом дорадчого голосу. Постійна комісія може позбавити такого депутата можливості бути присутнім на засіданні комісії, якщо він своєю поведінкою перешкоджає її роботі. Головуючий на засіданні комісії має право позбавити виступаючого слова після попередження, якщо той виступає не по суті питання або порушує Регламент та норми депутатської етики.

10. На кожному засіданні постійної комісії секретарем комісії ведеться протокол, який підписують головуючий на засіданні та секретар комісії. При відсутності секретаря комісії обов’язки щодо ведення і підписання протоколу за рішенням комісії покладаються на одного із членів комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

11. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійних комісій приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – секретарем комісії.

12. Постійна комісія для вивчення питань, підготовки проектів рішень ради може створювати робочі групи із залученням представників громадськості, фахівців, спеціалістів виконавчих органів селищної ради. Питання, що належать до відання кількох постійних комісій, можуть з ініціативи комісій, за дорученням ради, її голови, секретаря розглядатись на спільних засіданнях комісій.

13. На вимогу громадян, їм може бути видана копія відповідних рекомендацій та висновків постійних комісій, якщо вони стосуються безпосередньо діяльності територіальної громади або, певним чином, її інтересів.

14. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду посадовими особами, органами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

15. На засідання постійної комісії можуть запрошуватися представники преси, телебачення.

16. Організаційно-методичне, технічне, інформаційне і матеріальне забезпечення постійних комісій, а також, забезпечення їх функціонування здійснює виконавчий комітет сільської ради.

17. Голова постійної комісії здійснює перспективне (на один рік) планування роботи комісії. План роботи комісії затверджується на засіданні комісії, погоджується сільським головою.

18. Питання, які належать до повноважень кількох постійних комісій можуть за ініціативою, а також за дорученням ради, її голови або секретаря сільської ради розглядатися постійними комісіями на спільних засіданнях. В такому разі протоколи спільних засідань підписують голови постійних відповідних комісій. На спільному засіданні комісій головує, за погодженням, один із голів цих комісій.

 

ІІ. Функціональна спрямованість та основні напрями роботи постійних комісій

Комісія з питань бюджету, комунальної власності, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, регуляторної політики, малого та середнього бізнесу, житлово-комунального господарства, сфери послуг, транспорту

1. Попередньо розглядає та готує висновки з внесених на затвердження ради поточних та перспективних планів економічного та соціального розвитку Роздольненської територіальної громади, цільових програм та звітів про хід і результати виконання цих програм.

2. Розглядає питання забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку території, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів місцевого значення.

3. Попередньо розглядає внесені на затвердження ради проект бюджету Роздольненської сільської ради, звіти про виконання бюджету.

4. Розробляє за дорученням ради , сільського голови, секретаря ради або з власної ініціативи проекти рішень ради і пропозиції з питань планування економічного і соціального розвитку  територіальної громади, бюджетно-фінансових питань, розвитку економічної реформи і подає висновки з вищевказаних питань.

5. Попередньо розглядає проекти рішень з питань встановлення місцевих податків і зборів та розміри їх ставок у межах, визначених законом.

6. Веде роботу по виявленню додаткових резервів і можливостей розвитку малого бізнесу на території населених пунктів територіальної громади та в поліпшені якісних показників.

7. Вивчає стан і перспективи розвитку підприємництва на території населених пунктів територіальної громади, участь підприємницьких структур у вирішенні соціальних проблем населених пунктів Роздольненської територіальної громади.

         8.Погоджує тарифи на послуги в житлово-комунальній сфері, виносить відповідні висновки та рекомендації;

           9.Погоджує виділення та продаж земельних ділянок під будівництво соціального житла та інших об’єктів, які використовують газ, електроенергію, тепло, воду, інженерні мережі.

         10.Контролює стан експлуатації та утримання об’єктів житлово-комунального господарства незалежно від їх форм власності;

         11.Контролює процес приватизації комунального майна, дотримання законодавства з питань приватизації та проводить аналіз її наслідків надаючи раді раз на рік детальний звіт про хід приватизації;

         13.Попередньо розглядає і подає погодження про передачу в оренду цілісних майнових комплексів і нежитлових приміщень;

         14.Розглядає і погоджує експертні оцінки при приватизації об′єктів комунальної власності;

         15.Вносить пропозиції та рекомендації по наданню пільг в орендній платі, щоквартально проводить аналіз доцільності і ефективності від зданих в оренду приміщень.

            16.Керується в своїй діяльності вимогами ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами в частині, що відноситься до функціональних питань комісії.                                                                                            17.Забезпечує підготовку експертного висновку та надання свого висновку про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.                                                                                                                                    18.Готує та вносить на розгляд сесії, питання щодо розвитку регуляторної політики.

19.Вирішує інші питання за дорученням сільської ради.

Комісія  з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою

1.Готує висновки та рекомендації з питань земельних відноси, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.                                                                                                     

2.  Ініціює перегляд раніше прийнятих, але не виконаних рішень ради та виконавчого комітету з питань надання земельних ділянок у власність чи користування.                         3.Контролює виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою територій населених пунктів Роздольненської сільської об’єднаної територіальної громади, забезпечення чистоти і порядку, інших рішень ради, в тому числі щодо забезпечення населення і особового складу територіальних невоєнізованих формувань цивільної оборони засобами радіаційного та хімічного захисту.

4.Погоджує виділення бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію та ремонт житла і не житлових приміщень.

5.Попередньо розглядає і погоджує проекти рішень виконавчого комітету з питань будівництва чи надання земельних ділянок, крім питань перепланування та добудови балконів, лоджій.

6.Погоджує визначення та проведення вибору у встановленому законом порядку і надання відповідно до рішень ради землі для містобудівних потреб.

7.Розглядає пропозиції суб’єктів містобудування щодо визначення територій, вибору, приватизації, вилучення (викупу) та надання земель для містобудівних потреб.

8.Погоджує пропозиції до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів на території, розглядає інвестиційні містобудівні програми, пропозиції і бізнес-плани юридичних осіб щодо розвитку окремих територій та будівництва об’єктів архітектури.

9.Забезпечує проведення громадської екологічної експертизи, оприлюднення її результатів  і подання їх органам, уповноваженим приймати  рішення щодо  розміщення, проектування та будівництва нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об’єктів, пов’язаних із використанням природного середовища.

10.Попередньо розглядає проекти рішень про скасування попередніх рішень Роздольненської сільської ради (у тому числі ради попередніх скликань), а також інших рад, що увійшли до Роздольненської сільської об’єднаної територіальної громади, їхніх виконавчих органів, з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

11.Розглядає і погоджує експертні оцінки при приватизації земельних ділянок.Погоджує проекти рішень ради про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, генплану забудови та архітектурно-планувального завдання, оформлення права користування земельною ділянкою, надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без оформлення матеріалів вибору.Попередньо розглядає відповідні розділи і показники проектів планів соціально-економічного розвитку та бюджету, звітів про їх виконання, вносить по них зауваження і пропозиції.

12.Перевіряє роботу підприємств, установ та організацій розташованих на території Роздольненської сільської об’єднаної територіальної громади з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою, подає за результатами перевірки пропозиції на розгляд керівників підприємств, установ і організацій, а в необхідних випадках вносить свої пропозиції на розгляд ради.

13.Перед винесенням їх розгляд ради погоджує проекти рішень ради з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою; питань про надання дозволів на проектування, будівництво, розширення, реконструкцію об’єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам’яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, щодо розміщення, будівництва і реконструкції житлово-цивільних, виробничих, інженерно-транспортних та інших об’єктів, розміщення та архітектурні рішення об’єктів благоустрою, монументального і монументально-декоративного мистецтва, зовнішньої реклами, з питання земельних ділянок під будівництво, зміни цільового призначення земельних ділянок.

14.Розглядає пропозиції та подає рекомендації щодо призначення та звільнення керівників об’єктів комунальної власності, що перебувають у віданні ради з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

15.З метою здійснення депутатського контролю, систематично, але не рідше одного разу в рік вивчає та подає за результатами звіт, який включає висновки та рекомендації, щодо покращення функціонування з підзвітних і підконтрольних раді органів, підприємств, установ та організацій з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

16.Контролює виконання програми та рішень ради, а також заходів передбачених іншими програмами та рішеннями ради, з питань земельних відносин, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.Вирішує інші питання за дорученням сільської ради.

  1.  
  2. Комісія з питань освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту, розвитку культури та соціального захисту населення

1. Готує і вносить на розгляд ради проекти рішень та інші пропозиції з питань охорони здоров’я, виховання, освіти, побуту, відпочинку, спорту, соціального захисту та розвитку культури.

2. Комісія попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці проектів рішень з питань використання місцевого бюджету для фінансування закладів освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери, програм залучення додаткових, в тому числі інвестиційних джерел фінансування.

3. За дорученням ради, сільського голови, секретаря ради або з власної ініціативи розглядає питання щодо організації роботи закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчих закладів, готує з цього приводу проекти рішень сесії, довідки, інформації, інші необхідні документи.

4. Розглядає пропозиції щодо забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного забезпечення.

5.   Забезпечує контроль за охороною пам’ятників історії та культури, збереженням та використанням культурного надбання.

6. Попередньо розглядає проекти рішень сільської ради, що стосуються питань освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту, розвитку культури та соціального захисту населення, вносить свої пропозиції та доповнення.

7. Вивчає стан виконання передбачених законодавством , сільськими програмами, заходів щодо поліпшення умов життя інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інших соціально незахищених категорій населення.

8. Вирішує інші питання за дорученням сільської ради.

Комісія з питань дотримання законності, правопорядку, прав людини, регламенту, запобігання корупції, депутатської етики та місцевого самоврядування

1. Бере участь у розробці та розглядає хід виконання сільських програм профілактики злочинності, попередження та захисту населення на території населених пунктів Роздольненської територіальної громади від можливих надзвичайних ситуацій, вносить пропозиції щодо покращення забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян на території населених пунктів Роздольненської територіальної громади.

2. Заслуховує повідомлення керівників служб і відділів Каховського відділення поліції Новокаховського головного управління національної поліції в Херсонській області, голови громадського формування з охорони громадського порядку на території населених пунктів Роздольненської територіальної громади.

3. Розглядає питання, пов’язані з виконанням рішень сільської ради та виконавчого комітету, що стосуються охорони правопорядку.

4. Вивчає організацію роботи в трудових колективах по боротьбі з правопорушеннями. За підсумками цього вивчення заслуховує керівників підприємств, організацій, установ населених пунктів Роздольненської територіальної громади, готує спільні рекомендації і пропозиції щодо покращення цієї роботи та можливості залучення громадськості для надання всебічної допомоги правоохоронним органам у вирішенні питань профілактики правопорушень.

5. Вивчає та розглядає питання щодо виконання вимог законодавства з розгляду звернень громадян (на підприємствах, в установах та організаціях, що розміщені на території населених пунктів Роздольненської територіальної громади, незалежно від форм власності).

6. Вивчає питання висвітлення в засобах масової інформації проблем, пов’язаних з посиленням боротьби з правопорушеннями, правового всеобучу населення, залучення громадськості для зміцнення правопорядку і спільно з представниками засобів масової інформації планує заходи з висвітлення цих проблем.

7. Бере участь у розробці сільської програми програми зайнятості, соціального захисту різних груп населення від безробіття в організації їх виконання.

8. Розглядає проекти рішень з бронювання робочих місць, призначених для працевлаштування осіб, які відповідно до законодавства, потребують соціального захисту і неспроможні конкурувати на ринку праці на підприємствах, установах, організаціях, розміщених на території населених пунктів Роздольненської територіальної громади незалежно від форми власності.

9. Розглядає заяви-скарги від мешканців з питань порушення їх законних прав та інтересів, організовує допомогу мешканцям з правових питань;

10. Розглядає діяльність депутатів, питання щодо відкликання депутата виборцями або достроковим припиненням повноважень депутата; заслуховує депутата, який порушує регламент сільської ради, законодавство України з питань повноважень депутата.

11. Комісія може приймати щодо депутата такі заходи впливу:

         – робити зауваження на пленарному засіданні ради;

         – оголошує на сесії сільської ради факти порушень депутатом моральних норм;

         – зобов'язати висловити вибачення.

         12.Здійснює контроль  за дотриманням  вимог статті 35 Закону України “Про корупцію” та п.1 ст.59-1 Закону України  « Про місцеве самоврядування в Україні» , надає  зазначеній у ній особам консультації та роз’яснення щодо запобігання та  врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути  неправомірною вигодою  та подарунками.

         13. Вирішує інші питання за дорученням сільської ради.

 

ІІІ. Внесення змін і доповнень до Положення

1. Зміни і доповнення до даного Положення можуть бути внесені за пропозицією сільського голови, постійних комісій сільської ради, депутатських фракцій, депутатських груп та депутатів сільської ради.

 

               

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано