Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Роздольненська громада» (код ЄДРПОУ: 26348893) був реорганізований і увійшов до складу Каховської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Роздольненська сільська рада

припинила діяльність, увійшла до складу Каховської громади

День ГРИВНІ

Дата: 02.09.2019 17:09
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Докладніше

 

 

 

Уявляєте? 23 роки тому Україна провела грошову реформу, внаслідок якої з'явилася гривня. Так, 2 вересня 1996 року, Національний Банк України випустив в обіг українські банкноти і розмінні монети. Тоді ж була припинена емісія карбованців, які відтоді потрібно було міняти на гривні.

За 23 роки українські гроші змінювали свій дизайн багато разів. Молодшав Т.Г.Шевченко, змінювався розмір банкноти, а ще гроші стали зручнішими для людей з вадами зору, адже стали чітко відчуватися позначки, кожна з яких позначає окрему купюру. Також суттєво зросла кількість елементів захисту на купюрах.

А тепер ТОП – 5 цікавинок про українську гривню:

#1. У 1992 році, канадською компанією Canadian Bank Note Company, була виготовлена серія банкнот номіналами 1, 2, 5, 10 і 20 гривень.завдяки Левко Лук'яненко (український дисидент), який був призначений послом в Канаді. Саме він попросив канадську діаспору допомогти Україні обзавестися власною валютою.

#2. «Копійки» відповідно до давніх традицій Русі споконвічно мали називатися «шаги», але Верховна рада вирішила назвати українські монети «копійками», для того щоб населенню було звичніше.

#3. Дрібні купюри номіналом 1, 2, і 5 гривень служать всього 6-8 місяців, оскільки часто переходять з рук в руки, псуються, і їх НБУ міняє на нові. Більші - номіналом 10, 20, 50, і 100 гривень - в обігу перебувають до 3-х років, а 200 і 500 гривневі купюри - від 5 років і більше.

#4. Символ гривні практично ідентичний символу давньоримської грошової одиниці - дімідіа (половини) секстули. Різниця лише в кількості горизонтальних рисочок: у знака гривні їх дві, у давньоримської одиниці ваги - одна.

#5. У 2008 році комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу. Крім неї, в компанії призерів виявилися австралійський і американський долари, євро і болгарський лев.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано